Kurs Kitesurfingu Jastarnia

Rezerwując kurs online do maja 20% zniżki. Rezerwuj

 

Kitesurfing to stosunkowo młoda dyscyplina sportu dostarczająca nieprawdopodobnych wrażeń oraz przyjemności z doskonalenia własnych umiejętności i współistnienia z żywiołami natury. Do pełni szczęścia potrzeba nie wielkiej deski, latawca z barem, trapezu oraz profesjonalnie przeprowadzonego szkolenia, które z każdego zrobi bezpiecznego, świadomego i samodzielnego kitesurfera. Jeżeli lubisz dobrą zabawę, nie boisz się wody i chciałbyś nauczyć się latać to kitesurfing jest stworzony dla Ciebie.

 

 

Nie ważne czy masz 13 czy 113 lat. Kitesurfing to sport dla każdego. Nie wymaga bycia atletą ani wyczynowcem. Wszystko czego potrzebujesz to dobry humor i chęć do nauki. My zadbamy o Twoje bezpieczeństwo i szybkie postępy. Uczymy także dzieci, które powinny ważyć min około 35-40kg. W ich wypadku szkolenie przebiega w nieco inny sposób, tzn. przez około 75% czasu zajęć dziecko jest na stałe spięte z instruktorem. Dzieje się tak do momentu pełnego opanowania latawca i zasad bezpieczeństwa.

Uczymy również starsze dzieci, młodzież i dorosłych w każdym wieku. Jastarnia posiada największą mieliznę na Półwyspie Helskim (więcej o akwenie w Jastarni tutaj) dzięki której nauka jest bezpieczna i bardzo przyjemna. 

 

 

Dlaczego u nas

 • Uczymy tylko przy wietrze powyżej 12 węzłów które jest niezbędne do bezproblemowego unoszenia się latawca w powietrzu. Wiele szkółek notorycznie próbuje szkolić poniżej tej granicy przez co większość czasu latawiec spędza w wodzie a kursant marnuje swoje pieniądze i czas i nie wie czy to jego wina czy panujących warunków. Szanujemy Twoje pieniądze i czas.
 • Posiadamy własną stację pogodową dzięki czemu jesteśmy wstanie dokładnie ocenić warunki panujące na akwenie. Daje na to możliwość wyłapać każdą godzinę, która nadaję się do nauczania przez co Twój kurs odbędzie się w optymalnych warunkach.
 • Uczymy według standardów IKO (międzynarodowej organizacji kitesurfingowej) i stale nadzorujemy i podnosimy poziom naszych instruktorów, aby twoje szkolenie było przyjemnością, dobrą zabawą, ale i efektywne.
 • Przy niesprzyjających kierunkach wiatrów, czyli wiatrach północnych, od brzegu (wiatr wiejący od brzegu jest porywisty ze względu na zakłócenia przepływu powietrza jakie powodują budynki) wypływamy naszą motorówką, około kilometra od brzegu na środek mielizny, gdzie mamy własną małą platformę, na której można przygotować się do startu. Dzięki temu będziesz się uczył w komfortowych warunkach przy każdym kierunku wiatru.
 • Nasza szkółka zlokalizowana jest przy największej mieliźnie na półwyspie helskim, prawie 3 kilometry w głąb zatoki. Daje to wielki komfort i bezpieczeństwo. Duża przestrzeń pozwala na swobodną naukę, ponieważ zawsze łatwo znajdziemy spory kawałek wolnego miejsca dla siebie (w przeciwieństwie np. do Chałup, gdzie mielizny jest 300-400 metrów) i będziesz mógł się skupić na nauce a nie na tym czy ktoś zaraz w ciebie wjedzie.

 

 

Przebieg i rodzaje kursów

Rezerwując kurs online do 1maja 20% zniżki. Rezerwuj

 

Kurs - Majtek sternikiem - 4 Godz.

 • Budowa i podłączenia sprzętu
 • Omówienie systemów bezpieczeństwa
 • Określenie kierunków względem wiatru
 • Opanowanie pilotażu latawca
 • Bezpieczne generowanie mocy oraz wykorzystywanie jej do “jazdy na brzuchu” (bodydrag)

 

Kurs - Licencjonowany pirat - 8 Godz.

Jest to najczęściej wybierany u nas kurs po którym staniesz się samodzielnym surferem :)

 • Halsowanie się do deski
 • Samodzielne założenie deski i sterowanie w tej pozycji latawcem
 • Start z deska i utrzymanie pozycji podczas ślizgu
 • Trymowania latawca - zmniejszanie i zwiększanie siły ciągu latawca

 

Kurs - Król mórz i oceanów - 12 Godz.

 • Prawo drogi
 • Regulowanie prędkości, przyspieszanie i zwalnianie
 • Krawędziowanie deski palcami i piętami
 • Samodzielne pływanie i powrót do punktu startu
 • Pływanie ostro na wiatr

 

 

Cennik

Rezerwując kurs online do 1 maja 20% zniżki od podanych cen. Rezerwuj

 

rodzaj kursu czas zajęcia indywidualne zajęcia grupowe (cena za osobę)
grupa 2 osobowa
Majtek sternikiem - IKO 1  4h 600 zł 530 zł
Licencjonowany pirat - IKO 1+2 8h 1100 zł 900 zł
Król mórz i oceanów - IKO 1+2+3 12h 1590 zł 1270 zł

 

 

Najczęściej zadawane pytania

 

 • Co jest wliczone w cenę kursu?

  W cenę kursu wliczony jest sprzęt kitesurfingowy, pianka, kapok, instruktor, asekuracja motorówką. Podane ceny nie mają żadnych ukrytych kosztów.

   

 • Co potrzebuję, aby odbyć kurs?

  Wystarczy, że będziesz miał coś co ubierzesz pod piankę (strój kąpielowy) i trochę dobrych chęci

   

 • W jakim wieku można zacząć uczyć się na kitesurfingu?

  Granica raczej jest wagowa niż wiekowa :) Uczymy dzieci, które powinny ważyć min około 35-40kg. W ich wypadku szkolenie przebiega w nieco inny sposób, tzn. przez około 75% czasu zajęć dziecko jest na stałe spięte z instruktorem. Dzieje się tak do momentu pełnego opanowania latawca i zasad bezpieczeństwa.

   

 • Czy jest bezpiecznie?

  Jastarnia ma największą mieliznę na zatoce puckiej prawie 3 kilometry w głąb zatoki, bez zafalowania i prądów. (Dla porównania Chałupy mają 300m mielizny) Dzięki temu akwen jest bardzo bezpieczny a płytka woda dotykowo wpływa na komfort psychiczny uczących się. Mimo tego każdy nasz kursant wyposażany jest w kapok i stały nadzór instruktora. Do tego posiadamy motorówkę, którą błyskawicznie jesteśmy w stanie ściągnąć potrzebującą osobę z wody.

   

 • Czy muszę umieć pływać wpław?

  Jastarnia ma ogromną mieliznę (patrz punkt wyżej) gdzie prawie w każdym miejscu osoba dorosła będzie miała grunt pod nogami więc kursant nie musi umieć pływać. Przed szkoleniem pinformuj tylko o tym fakcie instruktora będzie on wtedy szczególnie zwracał uwagę, aby pływać w płytkich miejscach. Dodatkowo każdy kursant wyposażany jest w kamizelkę ratunkową a w razie potrzeby dysponujemy motorówką asekuracyjną.

   

 • W jakich warunkach można uprawiać kitesurfing?

  Aby móc pływać na kitesurfingu przed wszystkim wymagany jest wiatr, minimum 12 węzłów (4 Beauforta). Poniżej tej granicy latawiec będzie często wpadał do wody lub w ogóle nie będzie chciał latać. W naszej szkole zajęcia odbywają się tylko powyżej tej granicy. Nie naciągamy naszych klientów ucząc w nieodpowiednich warunkach (w wielu szkołach zdarza się to notorycznie).

   

 • Co jeśli w trakcie mojego pobytu nie będzie wiało?

  Niestety mimo szczerych chęci nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że zawsze będzie wiało :). Jeżeli nie będzie wiało nasi klienci płacą tylko i wyłącznie za zajęcia jakie się odbyły. Jeżeli zapłaciłeś z góry zwrócimy Ci pieniądze.

   

 • Czy muszę płacić za cały kurs z góry?

  Nie. Możemy rozliczać się na bieżąco po każdej lekcji.