Logo Boardrockerz Windsurfing Kitesurfing

 Kitesurfing - Jastarnia. 

Kitesurfing to stosunkowo młoda dyscyplina sportu dostarczająca nieprawdopodobnych wrażeń oraz przyjemności z doskonalenia własnych umiejętności i współistnienia z żywiołami natury. Do pełni szczęścia potrzeba nie wielkiej deski, latawca z barem, trapezu oraz profesjonalnie przeprowadzonego szkolenia, które z każdego zrobi bezpiecznego, świadomego i samodzielnego kitesurfera. Jeżeli lubisz dobrą zabawę, nie boisz się wody i chciałbyś nauczyć się latać to kitesurfing jest stworzony dla Ciebie.

  Dla kogo?  

Nie ważne czy masz 13 czy 113 lat. Kitesurfing to sport dla każdego. Nie wymaga bycia atletą ani wyczynowcem. Wszystko czego potrzebujesz to dobry humor i chęć do nauki. My zadbamy o Twoje bezpieczeństwo i szybkie postępy. Uczymy także dzieci, które powinny ważyć min około 35-40kg. W ich wypadku szkolenie przebiega w nieco inny sposób, tzn. przez około 75% czasu zajęć dziecko jest na stałe spięte z instruktorem. Dzieje się tak do momentu pełnego opanowania latawca i zasad bezpieczeństwa. Uczymy również starsze dzieci, młodzież i dorosłych w każdym wieku. Jastarnia posiada największą mieliznę na Półwyspie Helskim (więcej o akwenie w Jastarni tutaj) dzięki której nauka jest bezpieczna i bardzo przyjemna. Zajęcia odbywać się mogą po polsku, czesku, angielsku i niemiecku.
 

  Ile trwa i jak wygląda szkolenie?  

W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje szkoleń. Szkolenia kitesurfingowe przeprowadzane są przez licencjonowanych instruktorów zgodnie z międzynarodowymi standartami IKO (International Kiteboarding Organization).

Kurs demonstracyjny “Szczur lądowy” trwający 1,5 h to idealna propozycja dla każdego, kto chciałby dowiedzieć czym jest kitesurfing. Szkolenie obejmuje naukę sterowania latawcem oraz pełną adrenaliny jazdę próbną z instruktorem.

Kurs “Majtek sternikiem” to trwający 4 h pierwszy etap szkolenia wg. standardów IKO poziom 1. Jego celem jest opanowanie pilotażu latawca w wodzie w stopniu pozwalającym na swobodne i bezpieczne generowanie mocy oraz wykorzystywanie jej do “jazdy na brzuchu”. Na tym etapie poznasz sprzęt, nauczysz się zasad bezpieczeństwa oraz poczujesz się jak w mokrym wesołym miasteczku.

Kolejnym krokiem będzie drugi 4 h blok zajęć, który nazwaliśmy “Licencjonowany pirat”IKO 2. Panujesz już nad latawcem więc dostaniesz jeszcze deskę. Czas na rasowe kajtowanie. Ten etap szkolenia zakończysz jako samodzielny średniozaawansowany kitesurfer, który będzie potrafił przygotować dla siebie sprzęt i pływać swobodnie w obydwu kierunkach. Po tym kursie dostaniesz od nas międzynarodową licencję IKO poziom 2, która uprawnia do wypożyczenia sprzętu na całym świecie.

Najwyższym stopniem zaawansowania jest szkolenie na poziomie IKO 3 również trwające 4 h. Kurs ten zrobi z Ciebie “Króla mórz i oceanów”. Na tym etapie nauczysz się zwrotów, pierwszych tricków i sprawimy, że oderwiesz się od wody. Skoki to esencja kitesurfingu i to właśnie dzięki nim czujemy się jak młodzi bogowie.

A zatem po 4h zajęć będziesz umiał sterować latawcem. Można to załatwić nawet w jeden dzień. Aby osiągnąć poziom średniego zaawansowania potrzebujesz około 8h szkolenia. Przy sprzyjającej i wietrznej pogodzie to nie więcej niż 4 dni. Aby zacząć latać będziesz potrzebował conajmniej 12h zajęć. Oczywiście czas trwania kursu zależy nie tylko od siły wiatru, ale również od Twojego zaanagażowania, determinacji, motoryki oraz indywidualnych predyspozycji. Naszym zadaniem jest zrobienie z Ciebie kitesurfera w możliwie jak najkrótszym czasie. Szczegółowy przebieg szkolenia
 

  Oferta specjalna  

Jeśli czujesz, że potrzebujesz wyłącznej uwagi Twojego instruktora, całe szkolenie przeprowadzimy dla Ciebie w formie indywidualnego kursu “Wilk morski VIP”. Każdy element szkolenia będzie przeprowadzony ze szczególnym naciskiem na Twoje własne potrzeby. Kurs ten obejmuje program szkolenia IKO 1/2/3 ale nie jest ograniczony czasem. Oznacza to, że szkolenie będzie prowadzone “do skutku”.
 

 Indywidualnie czy grupowo?  

Zajęcia indywidualne to w zasadzie nic innego jak kurs intensywny, podczas którego aktywnie uczestniczysz w każdej minucie szkolenia. Sprzęt dobrany jest do Twojej wagi i warunków wiatrowych tak aby postępy w nauce szły jak najszybciej. Zajęcia grupowe (grupa dwóch lub trzech osób) są tańsze i stanowią świetne rozwiązanie dla osób, które uczą się zarówno podczas własnych ćwiczeń jak i podczas obserwacji współtowarzyszy. Ćwiczenia wykonywane są wtedy naprzemiennie przez wszystkich uczestników kursu. Pamiętaj jednak, że ponieważ aby było sprawnie i bezpiecznie dla wszystkich studentów, sprzęt dopasowujemy do wagi i siły wiatru. Z tego powodu jeżeli różnica wagi pomiędzy kursantami jest większa niż 10-12kg, to może się okazać, że dla kogoś takie szkolenie będzie mniej efektywne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby zacząć razem a kontynuować osobno. Wybór należy do Ciebie.